Nieuws
Nieuws

Zuyd krijgt 9 miljoen euro voor versterking onderwijs

Zuyd krijgt ruim 9 miljoen euro van het ministerie van onderwijs voor de versterking van haar opleidingen. Het geld is bedoeld voor het behouden en verduurzamen van 14 opleidingen die vanwege demografische krimp onder druk staan door een dalende instroom, maar onmisbaar zijn voor de regio.

Deze zogeheten Vitaliseringsmiddelen gaan deels naar de zorgopleidingen Ergotherapie, Mens en Techniek, Logopedie en Vaktherapie. Een ander deel is toegekend aan technische opleidingen. Dat zijn: Engineering, Built Environment, Applied Science en ICT. Daarnaast hebben ook kunstopleidingen een bijdrage ontvangen. Dankzij deze toekenning kan Zuyd de schouders blijven zetten onder het oplossen van regionale uitdagingen en het tekort aan arbeidskrachten. Dat doen we door professionals op te leiden, mensen te ondersteunen bij een leven lang ontwikkelen en praktijkgericht onderzoek te doen.

Vakmensen voor de regio

Het ministerie geeft dit geld aan hbo-instellingen om de continuïteit en toekomstbestendigheid van opleidingen te waarborgen in regio’s waar studentenaantallen dalen. Bestuursvoorzitter André Postema is er erg blij mee: “Natuurlijk is dit fijn voor ons onderwijs. Maar ook voor iedereen die in Limburg woont. Dankzij die 9 miljoen kunnen onze opleidingen ook in de toekomst studenten blijven opleiden tot professionals die onmisbaar zijn voor onze regio.”

Landelijk kent het ministerie 50 miljoen toe voor 2026 en 2027.