Nieuws
Nieuws

Studenten van Zuyd winnen Brighthack 2018

Studenten Remco Beugels (ICT) en Jack Collins (Engineering) bedachten afgelopen weekend tijdens Brighthack in Heerlen met hun team een app waarmee politiemensen makkelijker via een speltechniek criminelen kunnen opsporen. Daarmee sleepten ze een bedrag van € 12.500 binnen waarmee ze hun idee verder kunnen ontwikkelen.

Hackathon

Brighthack is een hackathon van 48 uur, georganiseerd door de Brightlands Smart Services Campus in Heerlen, in samenwerking met de Kamer van Koophandel. Studenten en professionals van over de hele wereld (Euregio, India, VS en Italië) bogen zich over vier casussen binnen de domeinen: internationale handel, gezondheid, criminaliteit en educatie. Ze bedachten creatieve oplossingen voor verschillende opdrachtgevers zoals de Nationale Politie, de provincie Limburg, de KvK en het Zuyderland ziekenhuis. De organisatie zorgde voor een indoor camping, eten en drinken, chill-rooms en een interessante randprogrammering.
 

Onvergetelijke ervaring

Deelnemer Remco Beugel: 'BrightHack was een onvergetelijke ervaring. In minder dan 48 uur tijd verzin je met een team een concept en werk je dit uit in een proof of concept en een pitch. Met ons team hebben we deelgenomen aan de future-proof police track. Doordat er het hele weekend mensen van de politie aanwezig waren, was het mogelijk om onze ideeën direct voor te leggen en zo te kijken of deze nuttig zijn en passen binnen de werkwijze van de politie. De winst zorgde natuurlijk voor een fantastische afsluiting van het weekend. Het biedt ons team de mogelijkheid om ons concept te realiseren samen met de politie.'

Functionele toepassing

Directeur van de faculteit ICT Peter Princen looft de studenten. 'Het team van Remco en Jack had technisch niet de meest hoogstaande oplossing van de deelnemende teams aan deze track binnen de Hackathon. Het team is wel uitstekend in staat gebleken om de behoefte van de politie te peilen en om te zetten in een functionele toepassing die op korte termijn, binnen de reeds bestaande structuren van de politie en met inzet van beperkte middelen te implementeren. Soms moet je kleine stapjes kunnen zetten om uiteindelijk een grote afstand te kunnen overbruggen. Dit gaf de doorslag in het oordeel van de jury.'