Studenten ontwikkelen smakelijk noodpakket
Femke Schreurs, Jarno Bossers, Iban Muijrers, Aniek Grimbergen en Jasper Stijnen ontwikkelden voor een onderwijsopdracht bij de opleiding Commerciële Economie de Survita box: een noodpakket met houdbare maaltijden die niet alleen voedzaam zijn, maar ook echt lekker.
De Survita Box ontstond vanuit een onderwijsopdracht waarin zij een ‘student company’ moesten opzetten. Daarbij doorliepen ze het hele ondernemersproces: van het ophalen van startkapitaal en samenwerken met partners tot productontwikkeling, marketing en verkoop. De vijf studenten laten zien dat maatschappelijke betrokkenheid en ondernemerschap prima samengaan. Het maatschappelijke vraagstuk dat zij kozen, sluit nauw aan bij de actualiteit: hoe kun je mensen helpen zich voor te bereiden op onzekere situaties, zonder in te leveren op comfort?
Niet onopgemerkt
Het initiatief bleef niet onopgemerkt. De studenten stonden met de Survita Box op een kerstmarkt, doneerden een deel van de opbrengst aan War Child en wekten zelfs de interesse van de gemeente Beek. Over dit mooie project verscheen onlangs een artikel in De Limburger, waarin de studenten en hun idee centraal staan. Een inspirerend voorbeeld van hoe onderwijs, ondernemerschap en maatschappelijke betrokkenheid samenkomen.
Lees het volledige artikel in De Limburger (alleen voor abonnees) Studenten Hogeschool Zuyd maken noodpakketten: ‘Het mag ook lekker zijn’ | De Limburger