Overslaan en naar de inhoud gaan Skip to footer Skip to search Skip to menu

Ouderen meer zelf laten doen? Zet in op Reablement!

thuiszorg-reablement-Zuyd Professional

Steeds meer zorgorganisaties zetten in op reablement: ouderen ondersteunen om zoveel mogelijk zelfstandig te blijven. Uit recente onderzoeken van de Academische Werkplaats Ouderenzorg Limburg blijkt dat dit niet alleen de kwaliteit van zorg verhoogt, maar ook kosten bespaart. De sleutel? Niet alleen de ouderen trainen, maar ook de zorgprofessionals. Daarom biedt Zuyd Professional nu een aantal incompany trainingen aan, gebaseerd op de inzichten uit deze onderzoeken.

Van theorie naar praktijk

De trainingen helpen zorgprofessionals om anders naar hun zorgverlening te kijken. In plaats van direct taken over te nemen, leren ze hoe ze ouderen kunnen stimuleren om zelf actief te blijven.
Dit vergroot de eigenwaarde van ouderen én vermindert de zorgdruk op medewerkers. Of je nu in een verpleeghuis werkt of in de thuiszorg, er is een passende training voor jouw team.

Docent en onderzoeker aan het woord

“Het ene zorgteam is het andere niet en daarom bieden we diverse trajecten aan die inspelen op de behoeften en wensen van zorgteams. Ons doel is om zorgprofessionals concrete handvatten te geven, zodat zij ouderen kunnen stimuleren om zo zelfstandig mogelijk te blijven. Dit draagt niet alleen bij aan een betere kwaliteit van leven voor ouderen, maar helpt ook zorgorganisaties om efficiënter te werken,” aldus Stan Vluggen, coördinerend onderzoeker binnen het ‘ZELF-project’.

🎧 Luister naar de podcast over reablement!

Reablement is een hot topic, maar wat is het eigenlijk? En wat zijn nu precies de voordelen ervan? De AWO-L doet al sinds 2014 onderzoek naar reablement en in 2023 werd er een leernetwerk opgericht met als doel kennis te verzamelen én te delen. In deze aflevering gaan projectleiders Lise Buma en Suzanne de Vlieger, van Cicero Zorggroep, en Sigrid van Haaster, van Samen, in gesprek over hun ervaringen met de reablementprogramma’s binnen hun organisatie en hun deelname aan het leernetwerk. Luister hier naar de podcast over reablement (spotify)

Meer weten?

Wil je ontdekken hoe deze trainingen jouw organisatie kunnen helpen? Neem contact op met Petra Panis
En zet die eerste stap naar toekomstbestendige ouderenzorg en laat je team trainen door Zuyd Professional!

<LINK toevoegen naar> 
Landingspagina Reablement (Zelfredzaamheid) – Zuyd Professional >
En uitgelichte opleidingen naar de ZELF scholingen: Reablement - stimuleren van zelfredzaamheid bij ouderen - de ZELF scholing – Zuyd Professional en Reablement - ZELF scholing - train de trainer – Zuyd Professional

Uitgelicht voor jou